טיפול Treatment IV

הצד שלו: זמן להחליף צד לתקליט! חלפו ארבע מתוך שמונה טיפולים (לא חושבים כרגע על ההקרנות, נסיים את הכימו ואז נתפנה לחשוב עליהן..), וזה מרגיש שזה עבר בין רגע. כעת צריך לעשות בדיקת pet ct ולראות איך אנחנו נראים בשביל אמצע טיפול. בשאיפה התוצאות יפתיעו לטובה – הגידול לא ימצא בכלל, ונעשה עוד 4 טיפולים רק ליתר ביטחון ולוודא הריגה.. אבל נדע מה קורה רק עוד שבועיים.
בינתיים אני…בסדר. מרגיש בעיקר מעוך. מעוך מנטלית, בגלל הסחרחורות, חולשה ועייפות, אבל גם מעוך פיזית, עם כאבי חזה שמרגישים כאילו מישהו פשוט יושב עלי ומוחץ אותי. יש גם כאבי בטן, אבל הם לא משתלבים עם הדימוי. כל זה אולי לא נשמע נחמד מדי (זה לא..), אבל זה גם ממש לא סוף העולם, והכל נסבל, בעיקר כי אני יכול לנוח הרבה, תודות לעזרה רבה מיעל, מההורים (של שנינו) ושאר המשפחה. אני אומר תודה הרבה, כי קשה לי לדמיין כמה יותר מסובך זה היה בלי כל העזרה הזו. אפשרי, אבל הרבה יותר קשה.
הטיפול עצמו עבר בסדר, ולמעשה היה הכי מהיר עד עכשיו (המקום היה יחסית ריק בגלל שזה חול המועד..). אחי בא איתי והכל היה בסדר מלבד זה שאחד התרופות בכימו כאבה קצת בזמן האינפוזיה. ידעתי שזה קורה לפעמים, אבל מסתבר שגם אם עד עכשיו לא היו לי בעיות, גם בזה יש אפקט מצטבר. האחות האטה את קצב התרופה וזה עזר, אז לפחות יש דרך לשפר את זה..
האתגר של השבוע היה שבוע שלם עם הילדים בבית. האמת היא שהאתגר הוקל מאוד ע"י ההורים ויעל שלוקחים את הילדים ומשאירים אותי לנוח רב הזמן. בכל זאת, יצא לי לבלות קצת יותר עם הילדים, כל השלושה, ולהנות שוב מכמה שהם נהדרים ומדהימים. עידו ועמית גדלים כל כך, ותומר חייכן וחמוד.. באקט מוזר של איזון, כל ההנאה הזו עם הילדים גרמה לי אתמול במיטה לחשוב שוב על האופציה שהם יצטרכו לגדול בלעדי. לא יודע מאיפה זה בא לי פתאום, מעין גל עצב. אבל די מהר הזכרתי לעצמי שהסיכויים לזה קטנים, חזרתי להדחיק, והלכתי לישון.

 

הצד שלה:

קשה לי לראות את עופר סובל. יש לו הבעת פנים מסוימת, שאם הוא עושה אותה, אני יודעת שקשה לו.

זה גורם לי לחשוב על הלידות. כמה קשה לראות את בן הזוג שלך סובל בלי יכולת לעשות כלום כדי להקל עליו, אולי רק להזכיר את המטרה הסופית, את זמניות הסבל, את התוצאה הסופית – תינוק חדש בסוף תהליך הלידה, חיים חדשים בסוף תהליך הכימו'.

גם לי הייתה מחשבה מעציבה השבוע.

חשבתי על אבא שלי, שנפטר בגיל 57. תמיד חשבתי כמה צעיר הוא היה כשנסתיימו חייו (ובאמת היה צעיר). אבל עכשיו כל מה שאני חושבת עליו זה כמה נהדר שהיו לו עוד כל כך הרבה שנים. כמה כיף שהוא ראה אותנו גדלים, שזכה לחגוג בחתונה של בנו, שזכה לעבוד בעבודה שאהב, שזכה להצלחות, להנות משנים של אהבה וחברות עם אמא שלי, שזכה לכל כך הרבה טיולים בעולם.

כל מה שיכולתי לחשוב השבוע היה כמה אני רוצה לקבל עוד 23 שנה עם עופר. כמה אפשר להספיק לעשות בזמן הזה.  אני מבטיחה להשתמש בהכל. לא לבזבז אף דקה.

אלוהים, תן לנו עוד 23 שנה לפחות.

Her side:

It is so hard to watch Offer suffer.  He has a certain facial expression, one that when I see – I know he isn’t feeling well..

It makes me think about labor. How hard it is watching your love suffer without being able to do anything to help him. The only thing you can do is maybe, just remind them of the ultimate goal, how temporary the suffering is, what the end result will be – a new baby at the end of the process of birth, a new life at the end of the process of chemo.

I had a sad thought as well this week.

I thought about my father, who passed away at the age of 57. I always thought he was so young when he was taken from us (and indeed he was young). But now all I think about is how great it is that he had so many years of life. How wonderful it was for him to watch us grow up, how special it must have felt to celebrate the wedding of his son, to enjoy an amazing loving relationship with my mother,how rewarding to work at a job he loved,  to succeed, how excited he must have felt to see so many beautiful places around the world.

All I could think of this week was how much I want to have another 23 years with Offer. So many things we could do, see, enjoy. I promise to use it all up. To not waste any minute..

God, please, give us another 23 years at least.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s